Od 4 stycznia 2022 wracają warsztaty ceramiczne w Zapiecku.
/na ten moment wolne miejsca w grupie w czwartki/

Niezależnie czy już miałeś kontakt z gliną czy dopiero zaczniesz swoją przygodę z lepieniem, zapraszamy na warsztaty. Przekonaj się czy ceramika jest dla Ciebie. Lepienie z gliny jest fajnym sposobem na spędzenie długich jesiennych wieczorów. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach i miłej atmosferze.
Prowadzę warsztaty dla dzieci w każdym wieku – lepienie z gliny ma bardzo dobry wpływ, chociażby na motorykę małą, czyli przede wszystkim sprawne funkcjonowanie dłoni i palców. Jest to też dobra zabawa rozwijająca kreatywność i wyobraźnię, ale także sposób na rozwijanie zdolności manualnych. W związku z tym, dzieci nabierają zręczności w takich formach aktywności, jak: lepienie, malowanie, nawlekanie, wydzieranie, wycinanie, zapinanie, zawiązywanie, pisanie. Podstawowymi umiejętnościami rozwijanymi w trakcie doskonalenia motoryki małej są:– kontrolowane i precyzyjne ruchy rąk i palców– chwytanie przedmiotów– świadome manipulowanie przedmiotem– rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej. Zręczność manualna jest niezbędna nie tylko dla osób, które zostaną muzykami lub plastykami, ale także dla przedstawicieli wielu innych zawodów. Jest to dobra zabawa rozwijająca kreatywność i wyobraźnię, ale także sposób na rozwijanie zdolności manualnych.

Warsztaty dla dorosłych : wtorek i czwartek w godz. 17.00-19.00
Warsztaty dla dzieci : sobota 10.00-11.00

Koszt: dorośli 45 zł/spotkanie, dzieci 25 zł/spotkanie

Zapewniam wszelkie niezbędne materiały do pracy, wypały, szkliwienie, dostęp do dwóch kół garncarskich, wsparcie i pomoc na każdym etapie pracy.